Rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 23 w Lublinie. Dwa złota dla gospodarzy

W finale biegu na 100 metrów Patryk Krupa z klubu lubelskiego wygrał z rekordem życiowym 10.33. Bartosz Kitliński zdobył drugi złoty medal dla klubu z Lublina na 200 metrów, uzyskując czas 1:49.18.

Maja Łyskowka zdobyła brązowy medal na 100 metrów, a Patryk Grzegorzewicz zajął trzecie miejsce na mecie biegu na 400 metrów. Marcel Sobiesiak zakończył zawody na trzecim miejscu.

Jakub Szymański uzyskał najlepszy wynik pierwszego dnia mistrzostw zdobywając złoty medal w biegu przez płotki z czasem 13.31. Aleksandra Piotrowska poprawiła rekord życiowy w biegu na 100 metrów, uzyskując czas 11.43 w eliminacjach, a w finale osiągnęła czas 11.34.

Magdalena Niemczyk zdobyła srebrny, a Maja Łyskowka brązowy medal na tym dystansie. Kornelia Lesiewicz wygrała bieg na 400 metrów, a Martyna Guzowska zdobyła srebrny medal.

Julia Jaguścik wygrała bieg na 800 metrów, a Marika Majewska stoczyła zaciętą walkę w biegu przez płotki. Filip Kempski zwyciężył w skoku o tyczce uzyskując rekord życiowy 5.30.

Amelia Kubala wygrała w trójskoku, a Wojciech Galik triumfował w konkursie młociarzy. Zuzanna Maślana zdobyła złoty medal w rzucie kulką, a Jakub Korejba zwyciężył w konkursie mężczyzn w tej samej dyscyplinie.

Mistrzostwa Polski U23 w lekkoatletyce odbyły się w Lublinie, a organizatorem jest Miasto Lublin i Polski Związek Lekkiej Atletyki, a zawodom patronuje samorząd Województwa Lubelskiego, a organizatorem zawodów jest KŚ AZS Lublin.