Henryk Synoracki Wicemistrzem Świata w motorowodnej Formule 125

W ostatnich wyścigach motorowodnych w Jedovnicach (18-19 maja) i Boretto (8-9 czerwca), Henryk Synoracki zajął drugie miejsce na prowizorycznym podium. Brytyjczyk Thomas Mantripp zgromadził taką samą liczbę punktów, a Bułgar Viktor Lyubenov był czwarty, tracąc zaledwie 6 punktów do Polaka i Anglika. Liderem był Włoch Mattia Calzolari, a reprezentant Polski wyraził niezadowolenie z osiąganych czasów podczas zawodów w Żninie. Po zakończonych wyścigach Polak znalazł się na drugim miejscu, zdobywając swój 39 medal imprezy mistrzowskiej w karierze.

Mistrzem Świata został Włoch Calzolari, a na najniższym stopniu podium stanął Bułgar Lyubenov. W rywalizacji F125 reprezentowali się także inni Polacy, z których jeden zajął trzynaste miejsce, a drugi zakończył sezon bez punktów. Motorowodniak ze Szczecina odniósł sukces na Jeziorze Żnińskim, wygrywając oba wyścigi. Drugi z Polaków, ścigający się w MŚ bolidem F500, zajął piąte miejsce.

W Formule 250 złoty medal zdobył reprezentant Włoch, srebrny przypadł Anglikowi, a brązowy Niemcowi. Uzupełnieniem mistrzowskiego weekendu wyścigowego w Żninie była też ciekawa rywalizacja w międzynarodowych motorowodnych MP, gdzie zawodnicy ścigali się w klasach GT30, OSY400 i P-750.