Polscy piłkarze ręczni z drugim miejscem na mistrzostwach akademickich w Antequerze

Polacy przegrali mecz z Hiszpanią 27:35. Hiszpańska drużyna dominowała przez cały mecz, głównie dzięki grze graczy z topowych klubów półwyspu Iberyjskiego. Polacy zaczęli silnie, ale Hiszpanie szybko przejęli kontrolę, prowadząc 12:7 po niespełna kwadransie gry. Mimo wysiłków, Polacy nie zdołali odrobić strat, co skutkowało porażką 30:33.

Mimo porażki, polscy gracze byli dumni z osiągniętego srebrnego medalu. Zawodnicy podkreślali, że stworzyli zgrany zespół i osiągnęli wysoką jakość sportową podczas turnieju. Mimo że nie mieli dużo czasu na wspólne treningi, potrafili wywalczyć srebrny medal na mistrzostwach. Polskie piłkarki ręczne reprezentacja zdobyła brązowy medal.

Oprócz tego, Francja zwyciężyła w turnieju mężczyzn, a Hiszpanki triumfowały w turnieju kobiet. Trenerem drużyny mężczyzn był Bartosz Jurecki. Udział w Akademickich Mistrzostwach Świata wspierał strategiczny sponsor AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.