Ademola Lookman bohaterem Atalanty Bergamo. Hat-trick w finale Ligi Europy

W tym sezonie nie zawsze występował w pierwszym składzie włoskiej drużyny. Na początku roku dostał powołanie do reprezentacji narodowej na Puchar Narodów Afryki, przez co opuścił kilka meczów w klubie. Wiosną w Serie A tylko 2 razy trafił do bramki przeciwników. Nigeryjski napastnik lepiej radził sobie na arenie międzynarodowej.

Strzelił po golu w 1/8 finału i półfinale Ligi Europy. Gian Piero Gasperini dał szansę 26-letniemu snajperowi w finale rozgrywek przeciwko Bayerowi Leverkusen, a ten odwdzięczył się w najlepszy możliwy sposób. Minutę zawodnik Atalanty otworzył wynik meczu na Aviva Stadium w Dublinie. Jeszcze w pierwszej połowie Nigeryjczyk po indywidualnej akcji podwyższył na 2:0.

Wydaje się, że 26-latek po wielu nieudanych wojażach w niemieckich i angielskich klubach, wreszcie znalazł “swoje miejsce na Ziemi”. Atalanta za nigeryjskiego gracza zapłaciła 9,35 mln euro. Po wyczynie w finale Ligi Europy jego cena zdecydowanie wzrośnie. Transfery Jacka Zielińskiego w Legii Warszawa.