Marzenia o finale koszykarskim stają się coraz bardziej realne, gdyż Trefl Sopot prowadzi już 2-0 w półfinale ze Śląskiem Wrocław

Punkty Trefla Sopot pozwoliły mu uczepić się Śląska Wrocław. Wicemistrzom Polski zależało mocno na uniknięciu błędów z pierwszego spotkania. W pierwszej kwarcie przegrali walkę na tablicach.

Trefl odzyskał pewność siebie w drugiej kwarcie, podczas gdy Wrocławianie nie mogli skutecznie rzucać zza łuku. Sopocianie konsekwentnie starali się odskoczyć swoim rywalom, co pomagał im Best. Trefl wyszedł na prowadzenie 41:31 przed przerwą.

Podczas trzeciej odsłony Śląsk zdobył 8 punktów, co sprawiło, że Sopocianie kontrolowali przebieg gry. Trzeci mecz półfinałowy zaplanowano w Hali Stulecia we Wrocławiu w sobotę, 25 maja 2024 roku o godz. 15:00.

Jeśli Śląsk nie poprawi swój styl gry, to przyjdzie im rywalizować jedynie o brązowe medale.