Frustrująca podróż do Wielkiej Brytanii. Polska drużyna hokejowa ponosi dwie porażki

Wcześniej w ramach przygotowań do mistrzostw świata Biało-Czerwoni dwukrotnie pokonali Węgrów (5:2, 6:2) i doznali dwóch porażek ze Słowenią (0:2, 1:3). W pierwsze spotkanie lepiej weszli Brytyjczycy, którzy znacznie częściej potrafili groźnie zaatakować niż ich rywale.

Świetnie spisujący się w bramce David Zabolotny wybronił wiele trudnych strzałów i w sporej mierze dzięki niemu po dwóch tercjach utrzymywał się bezbramkowy remis. Ostatnie sekundy oraz dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, zwycięzcę wyłonić musiała więc seria rzutów karnych, którą lepiej wykonywali gospodarze (2:1) i to oni ostatecznie cieszyli się z triumfu.

Przed mistrzostwami świata Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. W piątek, 3 maja, w Żylinie zmierzą się ze Słowacją, z kolei we wtorek, 7 maja, w Sosnowcu przeciwnikiem naszej drużyny będą Duńczycy.

0:0, k. Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?