Olimpia Breza from Remus Kościerzyna and Maciej Megier from AWFiS Gdańsk are Polish champions in the 10 km race

Breza i Koralewska są utalentowanymi biegaczkami, reprezentującymi kluby z Pomorza. 22-letnia Breza biega dla KUKS Remus Kościerzyna, podczas gdy Koralewska, młodsza o zaledwie trzy dni, jest zawodniczką klubu AZS AWFiS Gdańsk. Podczas ostatniego wyścigu szczęście uśmiechnęło się do Olimpii, która wygrała zaledwie o 0,006 sekundy, co jest najmniejszą różnicą dzielącą ją od srebrnej medalistki.

Breza ustanowiła rekord życiowy, wygrywając zawody. Podobnie trzeba pochwalić Koralewską za jej heroiczną walkę w finałowym wyścigu. Podczas mistrzostw Polski w 2023 roku, które odbyły się w Olkuszu, Koralewska zdobyła złoto, podczas gdy Breza zajęła trzecie miejsce, osiągając wynik 29 minut i nieco ponad 10 sekund.