Jakub Kot startował jesienią w wyborach parlamentarnych, ale nie został posłem na Sejm. Teraz ubiegał się o mandat radnego z Komitetu Wyborczego Dla Podhala, który dąży do zmiany Podhala w region nowoczesny, patrzący w przyszłość i szanujący tradycję. 34-letni Jakub Kot podziękował wszystkim za głosy, wsparcie i miłe słowa oraz wyraził nadzieję na owocną współpracę z wybranymi radnymi w mediach społecznościowych.
Szczepan Karpiel-Bułecka, mistrz Polski we freeskiingu, zdobył mandat radnego w Zakopanem startując z KWW Przyjazne Zakopane. Z kolei Małgorzata Tlałka-Długosz, jedna z najlepszych alpejek w historii polskiego narciarstwa, reprezentowała partię Prawo i Sprawiedliwość i zdobyła mandat radnej. W Tarnowie mandat radnego zdobył Piotr Wardzała, wychowanek Unii, reprezentujący Koalicję Obywatelską i trenujący żużel.
Piotr kontynuuje rodzinne tradycje zarówno na torze, jak i w polityce. Wśród byłych żużlowców mandaty w innych regionach Polski uzyskali m.in. Jan Ząbik, Robert Kempiński i Piotr Paluch, natomiast Piotrowi Świstowi i Piotrowi Protasiewiczowi się to nie udało.
W wyborach samorządowych liczni piłkarze również startowali, a do Rady Miasta Pruszków został wybrany Radosław Majewski, były reprezentant Polski. Dwaj byli siatkarze, Marcin Możdżonek i Krzysztof Ignaczak, również zdobyli mandaty radnych w swoich regionach. Natomiast Robert Prygiel nie został prezydentem Radomia.
W Radzie Miasta Kalisza zasiądzie kajakarka Marta Walczykiewicz, a Justyna Święty-Ersetic, utytułowana lekkoatletka w biegu na 400 m, uzyskała mandat w Raciborzu. Jak widać, wiele znanych sportowców oraz byli zawodnicy startowało w wyborach samorządowych i zdobyli różne mandaty.